Haber

“10. Uluslararası İpekyolu Film Festivali” finalistleri açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün dayanağıyla Sinema ve Televizyon Yapıtı Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından düzenlenen “10 Uluslararası İpekyolu Film Festivali”nde finale kalan eserler muhakkak oldu.

SETEM’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye, Çin, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Suriye, Hindistan, Irak, Yunanistan, İran, Afganistan ve Pakistan’dan şenliğe bu yıl 2 bin 678 müracaat yapıldı.

Ön heyetin değerlendirmesi sonucu, “Ulusal Belgesel Film” kategorisinde, Seyid Çolak’ın “Ataların Uykusu”, Yalçın Çifçi’nin “Başımdaki Dünya”, Yavuz Özer’in “Ercan & Aysun”, Ozan Sertdemir’in “Hayde Bre Pehlivan”, Zuhal Kaya’nın “Kişi ve Mekan”, Koray Sevindi’nin “Köş”, Can Adiloğlu’nun “Metamazon”, İrem Aydın’ın “Moğollar”, Arif Utku Tokgöz’ün “Sonicworld” ve Bülent Boral’ın “Taşlarla Konuşan Adam” isimli üretimleri finale kaldı.

“Şafak Tavkul Ulusal Animasyon Film” kategorisinde, “Alone”, “Disordered”, “Dry Nightmare”, “Elif: Chapter 1”, “Game”, “In The Woods”, “Kauai”, “Supplant” ve “There Is Nothing Called Home”, “Ulusal Kısa Film” kategorisinde, “Annem Gibi”, “Babamın Öldüğü Gün”, “Bahçeler Put Kesildi”, “Begonvil, “Bugün Değil”, “Kırılabilir”, “Körfez”, “Larva”, “Mary” ve “Seçim” filmleri finalist oldu.

Uluslararası film kategorisinde yarışacak filmler şöyle:

Kısa filmde Afganistan’dan Mohammad Reza Mohammadi’nin “Nazparı”, Azerbaycan’dan Elshad Elsever’in “The Key”, Çin’den Han Yu Wang’un “The Amulet”, Hindistan’dan Rajveer Araballi’nin “Bhog”, Irak’tan Mohamed AbdalA-mier Alshebawy’ın “Agony”, İran’dan Hadi Babaeifar’ın “Deer”, İtalya’dan Allessandro Derviso’nun “The Walk”, Kırgızistan’dan Askar Nurakun Uulu’nun “Spark of Life”, Kazakistan’dan Maxim Akbarov’un “Water”, Özbekistan’dan Gabriel Carmelo’nun “My Mother’s Bicycle”, Pakistan’dan Fahad Shaikh’in “The Trunk”, Suriye’den Yasmin Mohamad Adnan Al-Motlak’un “Mortal and Not Eternal”, Yunanistan’dan Manos Triantafillakis’in “Just Like Water” adlı yapımları yer alacak.

Belgeselde Azerbaycan’dan Parviz Hasanov’un “Childhood Photo”, Çin’den Yankai Chen’in “Yesterday”, Hindistan’dan Somnath Mondal’un “Dukhu Majhi-Son of the barren land”, Irak’tan Edris Abdi ve Aware Omer’in “Laboratory No.2”, İran’dan Perwiz Rostemi’nin “Seven Symphonies Of Zagros”, İtalya’dan Andrea Scarpari’nin “No Country For Young Men”, Kırgızistan’dan Tamara Kubaeva’nın “At The Bottom”, Pakistan’dan Aun Ul Haider’in “Gohar e Nayab”, Suriye’den Houssam Jlelati’nin “It’s The Sound That Remains”, Yunanistan’dan Efthymia Kotoula ve Epameinondas Mihalopoulos’un “MayBe A Company” filmleri yarışacak.

Animasyonda da Çin’den Zhi Hua’nun “Fu. Chen”, Hindistan’dan Allabhya Ghosh’un “Maksha”, Irak’tan Disher Abdullah Fatah’ın “Balance”, İran’dan Hamid Mohammadi’nin “Tha Past”, İtalya’dan Hermes Mangialardo’nun “A Fistful Of Ground”, Yunanistan’dan Jordan Ananiadis’in “Chairs” filmleri seçildi.

Türkiye’den de Can Adiloğlu’nun “Metamazon” belgesel ve animasyon filmi ile Ebubekir Sefa Akbulut’un “Quandary” kısa sineması de memleketler arası kategoride yarışacak sinemalar ortasında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
bratca.com istanbul escort ajansı
istanbul eskort